TurkeyRussian-FederationJapan

Lizbon Gezi Rehberi

Lizbon, Portekiz’in yalnızca başkenti değil en güzel şehri de. Tabiki bu benim kişisel görüşüm. Böyle düşünmemin nedeni Lizbon gezi si süresince beklediğimden çok daha fazla şey bulmuş olmam.

Lizbon Gezilecek Yerler

Lizbon Gezisi kaç gün olmalı?

Lizbon’u keyif alarak gezmek için 2 gece 3 günlük bir gezi planının ideal olacağını düşünüyorum. Lizbon şehir merkezi çok büyük olmamakla birlikte özellikle tarihi şehir merkezine birkaç saatinizi ayırıp güzel resimler çekebilirsiniz. Lizbon şehir merkezi dışında görülmesi gereken önemli mahalleler Baixa, Chiado, Bairrio Alto, Belem ve Zona Expo olarak ifade edebiliriz. Tüm bu yerleri 2-3 gün içerisinde rahatlıkla gezmek mümkün.

Lizbon Gezi Rehberi

Lizbon Gezilecek Yerler Listesi

1) Jeronimos Manastırı: Portekiz’in en önemli, tarihi ve bulunduğu bölge nedeniyle mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yapı.

2) Belem Kulesi:  1515 yılından kalma bu tarihi kule Lizbon’un temsili koruyucu gücüdür. Aynı zamanda UNESCO dünya tarihi listesinde bulunur.

Lizbon Gezi Rehberi

3) Santa Justa Asansörü: Eiffel’in Portekizli bir öğrencisi tarafından tasarlanmış bu tarihi asansörden Lizbon’u seyretmek büyük keyif verir. Şehir merkezindeki en önemli yapılardan biridir.

4) Castelo Sao Jorge (Sao Jorge Kalesi): Şehrin en önemli yapıtlarının başında gelir. Tarihi şehir merkezinin en üzerinde bulunur ve muazzam şehir manzaraları sunar. Yukarıdan Tajo Nehri’ni de seyredebilirsiniz.

5) Cafe A Brasileira: Brezilya yadan gelen ilk kahvelerin satıldığı yer. Tabiki görmeden dönmek olmaz.

Bunların dışında görebileceğiniz yerler sırası ile: Catedral da Se (Se Katedrali), Panteon Nacional de Santa Engracia, Padrao Dos Descobrimentos, Convento Do Carmo, Praça do Comercio. 

Lizbon şehri

Lizbon Şehir Aktiviteleri

Lizbon gezisi boyunca şehri gezmek için bir çok olanağınız var. Bir çok tur firması şehir turu kapsamında: Lizbon yürüyüş turu, Lizbon Bisiklet Turu, Turistik Otobüs, Segway Turu ve Rehber dahilinde gezi olanakları sunmaktadır.

Lizbon Havaalanından Şehir Merkezine ulaşım

Havaalanından şehre her 20 dakikada bir Transfer Otobüsü bulmak mümkün. Yaklaşık 20-25 dakikada şehir merkezine ulaşmış olursunuz. Hizmet gayet düzgün ve kaliteli.

Lizbon Yeme İçme

Lizbon Gezi si boyunca yemek için birçok alternatifiniz bulunuyor. Lizbon’da iyi bir yemeği şarap eşiğinde kişi başı 20€ civarında yiyebilirsiniz. Daha ucuz alternatifler için kişi başı 4,5€ ya kadar iyi yemek bulmak mümkün.No Comments

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.