TurkeyRussian-FederationJapan

İspanya Araç Kiralama (Hangi Kiralama Şirketi Daha Ucuz)

İspanya’da araç kiralamak aslında çok kolay ve pratik. Özellikle Barselona ve Madrid, Malaga, Valencia, Sevilla gibi şehirlerde Havaalanından şehir merkezine kadar bir çok noktada araba alıp farklı noktalarda bırakabilirsiniz. Bu yöntem pratik olmasının yanında ekonomik oluşu ile İspanyayı ziyaret eden birçok turistin de tercihi.
Barselona da Araç kiralamak maliyet olarak çok da ekonomik. İstediğiniz aracın özelliklerine göre günlük 25-30€ gibi fiyatlara araç bulabilirsiniz.

Hangi Araç – Araba Kiralama Şirketi En Uygunu?

Seyahatlerimde daha önce tek tek tüm araç kiralama şirketlerine bakıp en uygun olanı bulmaya çalışırdım. Sonrasında her zaman bilinmeyen sürprizlerle karşılaşılabiliyor. Ya da en uygun fiyatı bulmak zaman alabiliyor.
Özellikle son zamanlarda Low Cost (Ucuz) araç kiralama şirketleri çok uygun fiyat sözü ile reklam yapmaktalar. Bunları internette görebilirsiniz. İlk etapta cazip gelen bu fiyatlar araç kiralama anında yükseliyor. Bunlar boş depo istemek, sigorta gibi görünmeyen maliyetler şeklinde araç kiralama anında önünüze çıkıyor.
Araç Sigortası Kasko:
Kiralayacağınız araç için farklı firmalarda farklı sigorta seçenekleri mevcut.
Standard sigorta normalde 1000€ gibi bir fiyattan sonraki hasarları karşılayabilir. Ya da camlarda oluşabilecek hasar kapsam dışı olabilir. Bu nedenle ilk gelen fiyat yanıltıcıdır. Full Kasko günlük ekstra 10-15€ gibi tutar. Ve aracınızı full kaskolu kiralamanızı tavsiye ederim. Diğer durumda İspanya’da oluşabilecek en ufak kaza hatta çizikte bile ilk 1000€ yu bulan tutarlar önünüze çıkar.

Araba Kiralama şirketlerinin hemen hemen hepsini denedim. Hertz, Avis, EuropeCar. Low Cost Olanlar: Pepe Car ve Gold Car.
Bunların sonucunda size iki kiralama şekli önerebilirim.
Web Broker:
Bunlar arasında rentalcars.com sitesi üzerenden en iyi firmalara en iyi fiyatları alabilirsiniz. Bu site dünyadaki en büyük kiralama operatörü. Site üzerinden Avis, Alamo/National, Budget, Europcar, Dollar, Hertz, SIXT, Enterprise gibi önemli firmalar içinde o an için en iyi fiyat ve şartları hangi firmanın verdiğini aratmak size hem vakit hem de para kazandırır.

İkinci seçenek:
Atesa Enterprise araç kiralama da uygun şartlarda araç kiralayabileceğiniz bir firma. Daha önce denedim ve memnun kaldım. Tavsiye edebilirim.

car rentals banner

 2 Comments »

  1. Comment by Fatma

    Merhabalar,
    Ben Fatma. Eşimle balayı için İspanya’yı düşündük. Biletimizi aldık bundan sonraki süreç kalacak yer ayarlama, araç kiralama, vize işlemleri vs. Sizce balayı için iyi bir tercih yapmış mıyız?
    Ve ayrıca İspanya’da araç kiralamak için uluslararası ehliyete sahip olma şartı var mı? Biraz bu süreçte bizim için önemli bulduğunuz ;bilmemiz gereken şeylerden bahseder misiniz? Çok teşekkür ederim.

  2. Comment by Erbil

    Merhabalar Fatma Hanım, Barselona balayı tercihiniz için bana göre çok isabetli olmuş. Türk ehliyeti ile araç kiralayabilirsiniz. Mutluluklar dilerim

Leave a comment

If you want to leave a feedback to this post or to some other user´s comment, simply fill out the form below.

(required)

(required)