TurkeyRussian-FederationJapan

En iyi Barselona Ulaşım Rehberi (Barselona Nasıl Gezilir?)

Barselona Geziniz konusunda en önemli konulardan birisi ve Instagram üzerinden bana sorulan soruların başında gelen Barselonayı nasıl gezebilirim.

Barcelona şehir içi ulaşım ve gezi alternatifleri.

Öncelikle hangi alternatifi seçerseniz seçin bol bol yürüyüp Barselonanın o güzel cadde ve sokaklarının da tadını çıkartın.

  1. HOP ON HOP OFF BUS (BUS TOURISTIC)

Bus Turistic ile ilgili daha önce geniş bir yazı yazmıştım. Bununla ilgili detaylı yazımı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz. Ancak şunu eklemek isterim ki hava güzel ise ve de metro haritası okumak konusunda tecrübeniz yoksa ya da otobüsün üst katında güneşin tadını çıkartmak isterseniz mutlaka tavsiye ederim.

Hop on hop Off Otobüsleri ile Barselona Şehir Ulaşımı ve Gezisi yazımı okumak için tıklayınız. 

2. Metro, Tramvay ve Otobüs ile Barselona şehir içi Ulaşımı ve Gezisi

Bu seçenek bence en ekonomik yol. Metro haritalarına alışkınsanız, yeterince vaktiniz varsa çok uygun fiyata şehir içi ulaşımını çözdünüz demektir. Barselona metro konusunda oldukça kolay ve pratik bir şehir, en uzak yere yaklaşık 25 dakikada gidebilirsiniz. Oldukça hızlı bir ulaşım söz konusu. Metro hafta sonu tüm gece çalışıyor bu yönden de tüm gündüz ve gece metro uygun bir seçim. Eğer her yere metro ile gitmeye karar verdiyseniz kalacağınız güne göre sınırsız metro kartı almak en mantıklı ve ekonomik çözüm olur. Tek fiyata ulaşım konusunu bitirmiş olursunuz. Çünkü aynı kartla Barselona’da metro dışında otobüs, tren ve de tramvaya da binebilirsiniz. Kartınızı önceden alıp havalimanından da tren ya da metro da kullanabilirsiniz.

2 günlük metro kartı 14,50€

3 günlük metro kartı 21,20€

Metro Kartınızı Online olarak almak için TIKLAYINIZ.

3. Bisiklet ile Barselona Şehir Turu ve Gezisi

Bisiklet gerçekten çok keyifli olur ancak bunu bir tamamlayıcı olarak yapın derim yani 1 gün ya da yarım günlük bisiklet kiralayıp Barselona şehir gezinize hem renk katın hem de sportif aktivite yapmış olursunuz. Bunu yaparken bisikletinize dikkat edin çalınma olayları olabiliyor.

4. Motor ya da Scooter Kiralamak

Motor kullanma konusunda tecrübeniz varsa Barselona bu konuda en uygun yer. Kesinlikle tavsiye ederim. Ancak tecrübeniz yoksa risk almayın derim.

 No Comments »

No comments yet.

Leave a comment

If you want to leave a feedback to this post or to some other user´s comment, simply fill out the form below.

(required)

(required)