TurkeyRussian-FederationJapan

Barselona’da nerede kalınır? Barselona Konaklama bilgileri ve otel seçimi

Barselona gezisi hakkında en çok merak edilen konuların başında ”konaklama şekli, otelde mi kalmalı yoksa apart da mı, otelin yeri nerede olmalı” gibi  sorular gelmektedir.

Şunu belirtmek isterim ki otel seçimi ve bölge seçimi gezinizin kalitesi için büyük önem taşır.

Barselona şehri konaklama ve otel konusunda çok fazla alternatif sunmakla birlikte mevcut talebin çok yüksek olması nedeniyle hem iyi otel seçimi hem de ekonomik fiyat almak bazen kolay olmuyor.

Barselona’da otel fiyatları

Barselona’da ekonomik konaklama ya da ucuz otel bulmak çok kolay olmasa da gezinizi iyi planladığınız takdirde iyi fiyat almak mümkün olacaktır. Hafta içi günlerde ucuz otel bulmak daha kolaydır. Fiyatlar her gün değişkenlik gösterir. Genel anlamda apart daireler otel fiyatından daha ucuza bulunabilir.

Otel rezervasyonu konusunda en pahalı aylar temmuz, ağustos ve eylül aylarıdır. Bunlardan başka şubat ayındaki cep telefon fuarı süresince otel fiyatları normalin 2-3 katına çıkabilir. Rezervasyon için en ucuz dönem ise kasım, ocak ve mart aylarıdır.

Barselona’da konaklama için bölge seçenekleri

Barselona otel tavsiye si anlamında size önerebileceğim en pratik bilgi bölge seçimi konusunda olacaktır.

İlk olarak rezervasyon yaptırmak istediğiniz ya da size önerilen otelin yerini mutlaka şehir haritasında bulmanızı öneriyorum. Bazı durumlarda rezervasyonu aracı şirketler vasıtasıyla yaptıran arkadaşların şehrin dışındaki otellere gönderildiğine tanık oldum.

Bu küçük tavsiyeden sonra, şehir merkezine yakın tüm bölgeleri tavsiye ederim.

Bu bölgeler sırası ile, Eixample, Plaza Espanya civarı, Sagrada Familia çevresi dir. Bu bölgeler içerisinde yüzlerce otel ve apart otel seçeneğiniz mevcuttur. Araç kiralamak isteyen arkadaşlar için de bu üç bölge civarındaki çoğu otelin otopark hizmeti mevcuttur.

Tavsiye etmeyeceğim bölgelerin başında La Rambla ara sokaklarındaki hotel ve hostel ler hem kalite anlamında biraz düşüktür hem de geceleri çevresi biraz gürültülü olabilir. Eğlence anlamında çok hareketli olan bu bölgeyi geceleri biraz sakinlik arayan arkadaşlara çok tavsiye etmiyorum.

Barselona Otel Tavsiyeleri

Size tavsiye edebileceğim otellerin başında Hotel Catalunya, NH Hotel zincirleri standart kalitesi ile memnun kalacağınızı düşündüğüm otellerin başında gelir.

Barselona Apart Otel Tavsiyeleri

Apart otel konusunda hizmet kalitesi ve apart dairelerin yerleri ile arkadaşlarıma tavsiye ettiğim “Barcelona Why Not” sayfasından isteğinize uygun bir apart daire bulabilirsiniz.

http://www.barcelonawhynot.com

Eğer rezervasyonunuzu thebarselona referansı ile yaparsanız günlük 10€ luk indirim alabilirsiniz.

 

 

 

 

 No Comments

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.