TurkeyRussian-FederationJapan

Barselona’da Neler Yapılır? Alternatif 8 Aktivite

Barselona’ya belki daha önce geldiniz ya da günlerinizi dolu dolu geçirmeyi planlıyorsunuz. Eğer klasik aktivitelerin dışına çıkıp farklı planlar arıyorsanız bu Barselona yazım tam size göre. Barcelona yapılacak şeyler anlamında gezginlere fazlasıyla alternatif sunuyor. Aşağıda Barselona’da benim yapmaktan keyif aldığım planları sizinle paylaşıyorum.

Barselona’da Yapılacak Alternatif 8 Aktivite

1. Jamboree de JAZZ Dinleyin

Jamboree’yi Jazz severler zaten bilirler. Bilmeyenler için Jamboree Barselona’da Jazz dinlemek için hem oldukça otantik bir yer hem de dünyanın her yerinden gelen Jazz grupları ile her gün farklı bir konser şansınız var. Biletler gelen gruba ve güne göre değişiyor. Ama genel olarak oldukça uygun fiyata iyi bir plan. Vaktim müsait oldukça Jamboree takvimini takip edip beğendiğim grupların konserlerine gitmeye çalışıyorum. Konser Fiyatları oldukça ekonomik. 12€-18€ arasında. Jamboree Club Plaza Real’de.

Jamboree deki konser takvimini bu linkten görebilirsiniz.

Akşam Planı

Süre: Yaklaşık 1-2 saat

2. İyi bir Flamenco Showu izleyin

İyi bir showdan kastım en az 1 saat süren bir show. İspanya’nın güneyi Flamenco için bir cennet ama Barselona’da da iyi bir show izlemeniz mümkün. Daha önce yapmadıysanız mutlaka deneyin.

Akşam Planı

Süre: Yaklaşık 1-2 saat

Barselona’da Flamenco Show Alternatiflerini İncelemek İçin Tıklayınız. 

3. Montjuic te Güneşin Batışını İzleyin

Barselona’da limanın hemen üzerindeki Montjuic tepesi için 2 saatinizi ayırın. Bus Turistic ya da Teleferic ile tepeye çıkabilirsiniz. Güneşin batışından birkaç saat önce renkler güzel oluyor. Tepede restoran ve cafe var. Oldukça romantik bir plan.

4. Port Aventura Turu

Port Aventura ile ilgili daha önce bir blog yazısı yazmıştım. Port Aventura tam günlük bir plan. Fazladan gününüz varsa ve mevsim yaz değilse düşünebilirsiniz. Eğer Temmuz ya da Ağustos ise çok kalabalık olur bir daha düşünün derim.

Tam gün.

Port Aventura ile ilgili detaylı gezi yazımı okumak için linke tıklayınız.

5. Bisiklet ya da Motor Kiralayın

Şehirden farklı bir keyif alabileceğiniz bir aktivite. Ben hem motor hem de bisikletle şehir turu yapıyorum. Motor tam anlamıyla özgürlük. İstediğiniz yere park edebiliyorsunuz. Çok vakit kazandırıyor. Kendi yurt dışı gezilerimde de motoru tercih ediyorum. Tabi motor tecrübeniz yoksa hiç tavsiye etmem.

6. Konsere Gidin

Sosyal aktiviteler anlamında Barcelona çok yoğun bir şehir. Konser Takvimi oldukça kabarık. Tüm gün geziden sonra akşam için de bir konser planlayabilirsiniz.

Barselona için Konser Takvimini Linke tıklayarak görebilirsiniz.

7. Costa Brava’ya Gidin

Barselona’ya gelmişken güzel bir hava yakaladıysanız, yeterince sıcaksa ya da deniz mevsimi ise Costa Brava iyi bir plan. Katalan kıyı köylerini günübirlik görüp, plajda paella yiyebilirsiniz. Costa Brava’da o kadar fazla alternatif var ki…

Barcelona’dan Costa Brava’ya direk tren olmadığı için en uygun yol araba kiralamak ya da günübirlik Costa Brava Turlarından birini seçmek.

Costa Brava Günlük turlarını bu linkten inceleyebilirsiniz.

8. Helikopter ile Şehir Turu

Bu biraz özel bir plan. Bazen instagram üzerinden çok özel plan ya da hediye için fikir soran gezginlere tavsiye ettiğim için burada en sona yazmak istedim. Helikopter turu ya da balon Turu gibi alternatif planlar son zamanlarda oldukça popüler oldu. Barselona da bu tür aktiviteleri yapmak için iyi bir yer.

Süre: Yaklaşık 3-4 saat

Aktivite ile ilgili detaylı bilgileri linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

 No Comments »

No comments yet.

Leave a comment

If you want to leave a feedback to this post or to some other user´s comment, simply fill out the form below.

(required)

(required)