TurkeyRussian-FederationJapan

En iyi Barselona Festivalleri

Barselona denilince ilk akla gelen eğlence olgusu ve de şehre milyonlarca turist çeken Festivaller.

Barselona’da yıl boyunca festival hiç eksik olmaz. İnsanlar sınırsız eğlenceyi dolaysıya yaşar. Özellikle festival günlerinde Barselona hiç uyumaz.

İşte bu festivallerin en büyükleri ve en ilginçleri.

Sant Joan Fiesta Barselona

Sant Joan

Barselona’da çok festival olur ama böylesi gerçekten yılda bir kere oluyor. Bir gece sürer. 23 Haziran. Tüm gece şehir capcanlıdır. Havai  fişekler geceyi aydınlatacak kadar çok. Müzik, dans, eğlence ve party. Barselona şehir plajı ve yakındaki yerlerde bu heyecan sabaha kadar sürer. Ertesi gün tabiki tatildir.

Ne Yapılır?

Şehir Plajına gidebilirsiniz. Zaten büyük bir kalabalık orda party havasındadır. Plajda ateş yakılır, şarkılar söylenir. Herkes en kısa geceyi kutlar.

Festa Major Gracia

Festa Major de Gracia

Gracia Barselona’nın en renkli mahallelerinden birisidir. Ağustos ayında Gracia bir hafta boyunca tüm şehri kendine toplar. Her sokak yıl boyu hazırlanan dekorasyonlarla süslüdür. Tabiki amaç en iyisi olmak.

festa-major-gracia-barselonaBu renkli görüntülerin yanında konserler, showlar ve daha bir sürü ilginç ayrıntı Gracia’da bulunur. Tarihler 15-21 ağustos arası. Yıla göre değişiklik gösterebilir.

barselona-eglence-festival

La Merce Festivali

Her yıl Eylül ayının sonuna gelen Barselona’nın en büyük sokak festivalidir. İlk defa 1902 yılında yapılan bu festival tabiri yerindeyse şehirle bütünleşip, Barselona’nın simgelerinden biri olmuştur.

Beş gün süren La Merce Festivaline katılmak için dünyanın bir çok yerinden turist Barselona’ya akın eder. Bu nedenle Barselona’da eylül sonunda otel bulmak çok zor olur. Festival boyunca gece gündüz bir çok aktivite, konser, gösteri seyredebilirsiniz.

Katalanların meşhur İnsan Kuleleri bu gösterilerden sadece biridir.

Bunların yanında Correfoc gecenin ilerleyen saatlerinde yapılan görülmeye değer başka bir gösteridir. Çok yakından izlemek ya da katılmak isteyen arkadaşları ateş konusunda uyaralım.

barselona-eglence-festivalNo Comments

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.