TurkeyRussian-FederationJapan

Andorra Gezi Rehberi

Andorra

Eğer kayak ya da alışveriş tutkunuysanız İspanya gezinizin ya da Barselona gezi nizin bir ya da iki gününü Andorra için ayırabilirsiniz. Esasında Andorra gezi anlamında günübirlik gezilebilecek bir ülke. %90’ı ormanlık alan olan Andorra yaklaşık 300km kayak pistlerinin olduğu, 1000’den fazla dükkan 7 büyük alışveriş merkezi bulunan ve ürünlere KDV ödemediğiniz bir ülke.

Özellikle kış sezonunda yoğun turist akınına uğrayan bu minik ülke kayak seven arkadaşlar için muazzam kayak pistlerinin olduğu Pirene Dağları üzerinde yaklaşık nisan ayına kadar kar bulunan doğa harikası bir ülkedir.

andorra gezi

Eğer kayak ve doğa sizin için çok önemli değilse ya da ucuz alışveriş ilginizi çekmiyor ise Andorra gezisi sizin için sadece Andorra’yı da gördüm demekten öteye geçmeyecektir.

Andorra Ulaşım

Andorra ya en kolay ulaşım yolu Barselona üzerinden kara yolu ile mümkündür. Barselona’dan Andorra’ya araba ya da tur otobüsü ile yaklaşık 3 saatte ulaşmak mümkündür.

Andorra Konaklama

Andorra da 315 otel bulunur. Konaklama konusunda çok sorun yaşamazsınız. Ancak kışın bazı tarihlerde ve özellikle hafta Sonu otel fiyatları biraz yüksek olabilir. Bu nedenle Andorra gezi nizi mümkün ise hafta içi planlamak daha uygun olabilir.

Andorra ya ne zaman gidilir?

Andorra’nın güzel zamanı kış aylarındadır. Hava kışın biraz soğuk olsa da kışın doğa Andorra’da bir başkadır. Andorra’yı yaz aylarında da gezmek keyiflidir. Yazın dağ yürüyüşleri, tracking gibi bir çok aktivite yapabilirsiniz.

andorra gezilecek yerler

Andorra Alışveriş Rehberi

Andorra alışveriş anlamında turistlere inanılmaz imkanlar sunar. Andorra dan alınabilecek belli başlı şeyler içki, sigara, parfüm, saat, elektronik eşyalar, güneş gözlüğü, kayak malzemeleri ve marka anlamında her şey olabilir. Andorra ekonomisinin büyük bölümünü turizm üzerine kurduğu için alışveriş olanakları fiyat anlamında oldukça iyidir. Örneğin Duty Free’de 80€ ödeyeceğiniz bir parfüm Andorra’da yaklaşık 60€ ya alabilirsiniz.andorra alisveris

Özellikle alkol ve sigara anlamında Andorra’dan İspanyaya geçerken bazı araçlar kontrol edildiği için kişi başı 3 şişe olan hakkınızı aşmamaya çalışın.

Andorra’da tüm dükkanlar ve alışveriş merkezleri pazar günleri de çalışmaktadır. Yıllık resmi tatil günü sadece 4’tür.

Bunların dışında Andorra gezilecek yerler anlamında şehir merkezi olarak çok büyük imkanlar sunmamaktadır. Andorra şehir merkezini birkaç saatte turlamanız mümkün. Tabiki bu sizin her dükkanda ne kadar vakit geçireceğinize çok bağlı.No Comments

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.